Veikals - Rīga, Braslas 29A - 10:00-19:00 (darba dienas), SESTDIEN - 11:00 - 16:00.

Mugursomas pirmklasniekiem un pusaudžiem

Kā izvēlēties skolas somu?

Skolas vecumā bērniem vēl attīstās gan kustību - balsta sistēma, gan mugurkauls, gan stāja un gaita. Tāpēc viens no būtiskākajiem noteikumiem, izvēloties skolas somu, ir izvēlēties somu ar cietu, nevis mīkstu muguru. Tādējādi varēs pasargāt bērna mugurkaulu no deformācijas un stājas asimetrijas. Otrs noteikums ir izvēlēties mugursomu ar divām lencēm, jo tādējādi ir mazāks noslogojums mugurkaulam un abiem pleciem ir simetrisks svara sadalījums. Tas palīdz izvairīties no stājas asimetrijas. Lasiet 10 padomus, kā izvēlēties labu mugursomu>>>

lasīt vairāk

Protams, skolas somai ir "jāpieguļ" bērna mugurkaulam, tā nedrīkst nokarāties pāri dibenam. Septiņus līdz 12 gadus veciem bērniem ieteicama soma ar papildu siksniņām ap vēderu. Tās nedaudz atslogo mugurkaulu.

Runājot par somas formu, noteikti jāņem vērā bērna augums, t. i., ja bērna augums ir līdz 140 cm, ieteicama horizontālas formas mugursoma, savukārt, ja bērna augums ir virs 140 cm, ieteicama vertikālas formas mugursoma.

Mugursomas ietilpībai jābūt tādai, lai tajā varētu ielikt visus mācību materiālus un grāmatas, kas ir A4 formātā. Tāds arī pārsvarā ir mugursomu izmērs. 

Tukšas somas svaram nevajadzētu pārsniegt 700 gramu, bet pilnas somas svars nedrīkst pārsniegt desmit procentus no skolēna ķermeņa svara. Ja mugursoma ir smagāka, tas draud bērnam ar skoliozi, plakano pēdu vai pat sirds asinsvadu slimībām.

Labāk izvēlēties mugursomu ar ūdensnecaurlaidīgu impregnējumu - to būs ļoti viegli tīrīt.

Somām noteikti ir jābūt no izturīga materiāla. Noteikti jāpievērš uzmanība plecu lenču materiālam, lencēm jābūt no izturīga un mīksta materiāla, lai bērna pleci netiktu nospiesti. Kā arī tām jābūt regulējamām, lai atbilstoši gadalaikam un apģērba biezumam varētu somu pielāgot bērna augumam.

Kārtot pēc:
TRIALINE web solutions